WYKONANIE: ©2021

Lookas

OSTATNIE PROJEKTY

Koncepcja Promofoto wzięła się z potrzeby pokazania tego,co najbardziej wartościowe z punktu widzenia prowadzenia biznesu.

e-mail
telefon

KONTAKT

Fotograf

UMÓW SIĘ NA SESJĘ

ART

PORTRET FIRMOWY

FOTOGRAFIA OBIEKTOWA

PORTRET

REPORTAŻ

Fotografia portretowa Bydgoszcz

FOTOGRAFIA PORTRETOWA

Fotografia portretowa to dziedzina współczesnej sztuki, która ma wykreować wizerunek danej osoby, grupy ludzi i uwiecznić go w kadrze. Często, choć niesłusznie, kojarzy się wyłącznie ze zdjęciami  do dokumentów takich  jak paszport czy dowód. Jednakże fotografowanie portretu jest bardzo szeroką dyscypliną, zawierającą w sobie klarowne zasady związane z kadrowaniem, kompozycją, światłem czy techniką wykonania. Zdjęcia portretowe można podzielić na kilka rodzajów ze względu na sposób ukazania postaci: jej głowy, profilu, popiersia, całej sylwetki  lub tylko do kolan (kadr amerykański) itp. Wszystkie rodzaje tych zdjęć łączy jeden cel – uwiecznienie osoby/osób w danej chwili, w jednym ujęciu mniej czy bardziej wyreżyserowanym.    

 

Fotografia portretowa może być amatorska i profesjonalna. Ta druga oferuje najpiękniejsze, najbardziej przemyślane i dopieszczone w  każdym detalu zdjęcia portretowe wykonane za pomocą wysokiej  jakości sprzętu fotograficznego i podparte solidną dawką wiedzy oraz doświadczenia. Fotografowanie portretu  może być obiektywne albo subiektywne. Obiektywne zdjęcie portretowe najczęściej wykonuje się do dokumentów lub jako fotografia biznesowa, aby ukazać pozytywny i silny wizerunek lidera firmy oraz wskazać jego profesjonalizm,  gotowość do działania i wysoką skuteczność. Z kolei zdjęcia portretowe subiektywne mają za zadanie wydobyć wszelkie światła, walory pomieszczenia czy krajobrazu oraz cechy wyglądu zewnętrznego osoby lub osób, aby wypadły one jak najkorzystniej. Taka fotografia portretowa wymaga ogromnej wiedzy i zmysłu artystycznego. W tym przypadku fotograf portretowy jest już nie tylko rzemieślnikiem, ale artystą i reżyserem jednocześnie. Fotografia ta wymaga od niego bezpośredniej ingerencji w rzeczywistość widzianą poza kadrem i takim jej wyreżyserowaniem, aby powstało małe arcydzieło sztuki uwieczniające człowieka i niepowtarzalne chwile. Takie profesjonalne sesje fotograficzne mogą być indywidualne, grupowe lub rodzinne, naturalne lub pozowane, studyjne lub plenerowe, biznesowe lub artystyczne. Pamiętajmy jednak, że aby powstało coś wspaniałego, fotografowanie portretu domaga się  współpracy zarówno fotografa, jak i osób fotografowanych. Często też wymaga to dużej cierpliwości od obu stron. Jednak wiele godzin spędzonych na fotografowaniu w rękach fotografa profesjonalisty spełnia najśmielsze oczekiwania i jest wspaniałą pamiątką na długie lata

 

Jako fotograf portretowy dążę do perfekcji i jestem profesjonalistą, który doskonale zna zasady kompozycji, gry świateł i kadrowania, dzięki czemu w każdej sylwetce i jej otoczeniu potrafię wydobyć to, co najlepsze - podkreślić zalety i zatuszować wady. Jestem osobą, która lubi nowe wyzwania, a każde zdjęcie portretowe traktuje indywidualnie, jako dążenie do perfekcji w ujęciu osoby, wydarzenia, chwili. Stawiam sobie śmiałe cele tak, aby wszystkie zdjęcia portretowe mojego autorstw były niepowtarzalne i wyjątkowe, a przede wszystkim spełniały pokładane w nich oczekiwania. Chętnie współpracuję zarówno z klientem biznesowym, jak i indywidualnym, doskonale zarysowując różnicę pomiędzy tym, co oferuje fotografia portretowa a biznesowa. 

 

 

Fotograf portretowy to po prostu osoba, która oferuje usługę fotograficznego portretu. Tę usługę lubię nazywać „Wizualna opowieść”. Rzeczywiście, portret jest to naturalną i szczerą opowieścią o bardzo szczególnym momencie. Opowiada o Twojej historii i bohaterach, dzięki którym ta chwila staje się wyjątkowa.

Fotograficzny portret to także sposób na pewną formę zabawy przed obiektywem aparatu, gdy masz okazję do świętowania. To też praca, gdy zależy Ci, żeby Twoja wizualna opowieść prezentowała Ciebie takim, jakim chcą Cię widzieć inni. Portret to magia niezwykłej relacji dwóch stron, która zmierza w tym samym kierunku. 

Wykonuję zdjęcia portretowe w plenerze, studio i we wnętrzach, realizując portrety komercyjne i prywatne.

Skontaktuj się i opowiedz swoją historię przed obiektywem.